Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Iza Drażba    sobota, 14 października 2017
Prosimy Organizatorów o przesyłanie zgłoszeń zawodów do kalendarza na rok 2018 na adres e-mail Pana Tomasza Tury ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do
26. października 2017r.
Zgłoszenia te służą skoordynowaniu kalendarza zawodów. Wstępny kalendarz zostanie zaprezentowany na Konferencji, dzięki czemu zainteresowani zawodnicy będą mogli uwzględnić te zawody w swoich planach startowych (co przełoży się na frekwencję).
Najważniejsze imprezy w przyszłym roku:
26-29. lipca 2018r. Mistrzostwa Świata JiMJ - Pisa (ITA)
24-25. sierpnia 2018r. CEI i Mistrzostwa Polski - Dobrodzień
11-23. września 2018r. Światowe Igrzyska Jeździeckie - Tryon NC (USA)
29. września 2018r. MŚMK (7-latków) - Samorin (SVK)
 
Wpisany przez Iza Drażba    piątek, 13 października 2017
Zachęcamy do przesyłania wniosków, propozycji zmian w regulaminie, pomysłów na rozwój naszej dyscypliny, które zostaną przedyskutowane na Konferencji dyscypliny (przypominam - 29. października 2017r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW). Są do tego celu dostępne:
- forum dyskusyjne endurance.pl
- adres e-mail Menedżera dyscypliny, Pana Tomasza Tury ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
- grupy facebookowe (np. grupa Endurance Polska
https://www.facebook.com/groups/204291519953375/)
Do zobaczenia na Konferencji!
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    czwartek, 12 października 2017
Konferencja Sportowych Rajdów Konnych została przeniesiona na 29. października 2017 (niedziela)! Miejsce i godzina konferencji bez zmian (Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW, ul. Nowoursynowska 159)
Plan kampusu SGGW - budynek 24: http://niepelnosprawni.sggw.pl/k_pc_n.htm  http://www.pzj.pl/node/15720260

 
Wpisany przez Iza Drażba    niedziela, 08 października 2017
mpmk1 m6-7.10.2017r. w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbyły się MPMK w dyscyplinie Sportowych Rajdów Konnych. W związku z tym, że wyniki są załączone, nie będę ich tu w całości przytaczać, a skupię się na interesujących faktach z Mistrzostw.
We wszystkich konkursach wzięło udział 28 koni. Rywalizację w poszczególnych kategoriach wygrali:
4-latki – wał. Pacemaker (Madras Kossack – Polina / Balaton, hod. M. Gromala)
5-latki – kl. Hasty (Adwokat – Harbina / Santhos, hod. Damis BT)
6-latki – wał. El Mahdi (Fedain – El Madżilis / Piaff, hod. A. Nicpoń)
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    piątek, 06 października 2017
Konferencja dyscypliny Sportowe Rajdy Konne odbędzie się 21. października (sobota) o godzinie 10:00 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159
 
Wpisany przez Iza Drażba    poniedziałek, 02 października 2017
pdfZaproszenie -  HH SH. MOHAMMED BIN RASHID AL MAKTOUM ENDURANCE CUP
 
Wpisany przez Iza Drażba    poniedziałek, 02 października 2017
tomasz tura mNowym Menedżerem-Przewodniczącym Komisji Sportowych Rajdów Konnych został Pan Tomasz Tura (pdfprotokół z posiedzenia Zarządu PZJ).

Tomasz Tura - nowy Menedżer SRK

Od zawsze związany z rajdami. Wieloletni zawodnik - 12 lat w Kadrze Polski, 5 medali Mistrzostw Polski, dwukrotne uczestnictwo w Mistrzostwach Świata (Dubaj i Compiegne), zwycięstwo w Pucharze Europy Centralnej (CEEC).
Jako trener: największa liczba zawodników w Kadrze Narodowej - Juniorów i Seniorów. Najwięcej koni startujących na poziomie 160km. Zwycięstwo zawodnika w Pucharze Europy Centralnej w 2004 (Marek Zając).
Jako działacz Śląskiego Związku Jeździeckiego - 16 lat w Zarządzie Związku (przez ten czas Delegat ŚZJ na zjazdy PZJ), w tym 12 lat jako wiceprezes do spraw sportu. Sędzia II klasy w skokach przez przeszkody.

Konferencja Sportowych Rajdów Konnych została zaplanowana na 21. października 2017r. (sobota). Miejsce oraz program Konferencji zostaną podane wkrótce.
 
Wpisany przez Iza Drażba    piątek, 29 września 2017
Photo credit: Sport EVO press
W sobotę 23 września br. odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców, tym razem we włoskim Valeggio sul Mincio (prowincja Werona).
Poprzednie mogliśmy oglądać w 2015 roku w Santo Domingo (Chile). Pierwsze miejsce zajęła wtedy drużyna Bahrajnu, drugie Urugwaju, a trzecie Kataru. Wskutek dużych problemów logistycznych, związanych z transportem koni do Ameryki Południowej, żaden kraj europejski nie wystawił wtedy pełnej ekipy (min. 3 jeźdźców), jedynie w klasyfikacji indywidualnej znalazło się kilku jeźdźców ze Starego Kontynentu (Słowacja – 2, Szwecja – 1). Zjednoczone Emiraty Arabskie nie zostały sklasyfikowane drużynowo z powodu eliminacji większości jeźdźców, jednakże dali popis indywidualnie. Jedyni sklasyfikowani jeźdźcy z tego kraju zajęli drugą i trzecią pozycję (Saeed Mohd Khalifa Al Mehairi na Sirocco des Comtie i Mansour Saeed Mohd Al Faresi na Hotspur Thabor). Złotym medalistą został wtedy Fahad Helal Mohamed Al Khatri (Bahrajn) na Poly De Coat Frity (2003, Fadasir – Kalouga de Kergoet / Bright Silver) i w tym roku właśnie oni byli faworytami Mistrzostw. W 2016 roku Poly pod innym Bahrajńczykiem, Raeedem Mahmood, przybiegł 4. w Mistrzostwach Świata w Samorin.
Więcej…
 
Wpisany przez Iza Drażba    czwartek, 21 września 2017
Estonia nową potęgą rajdową na Północy.
Połowa września to czas zawodów, na które cały rok czekają jeźdźcy ze Skandynawii i krajów Bałtyckich (wg propozycji zawodów kraje biorące udział w Nordic-Baltic Endurance Championship to: Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Estonia, Litwa). Co roku odbywają się one w innym miejscu – w zeszłym roku było to Molsridtet w Danii, w tym roku Kurtuvenai na Litwie. Trasa była dość twarda i kamienista, z licznymi łagodnymi podjazdami i zjazdami (różnica wzniesień wg propozycji maksymalnie 60 m.). Na szczęście wytrzymała obfite opady deszczu w przeddzień startów. Było niewiele kałuż, a drogi nie były śliskie. Dobry stan trasy miał odzwierciedlenie w prędkościach osiąganych przez zawodników – czołówka CEI 2* skończyła w tempie ponad 18 km/h, a Juniorzy na trasie 80km przekroczyli 20 km/h (na ostatniej pętli nawet 25 km/h).
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 87

Sponsorzy

amplus