Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    czwartek, 07 września 2017
dg 026 mW pierwszych dniach września, kolejny rok w tym samym miejscu – malowniczej Dolinie Gawora (właściwie w miejscowości Malichów w woj. opolskim), odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów i Młodych Jeźdźców w Sportowych Rajdach Konnych. Niestety, pogoda nie sprzyjała zawodnikom i koniom. Dzień przed zawodami przez trasy przeszła ulewa, a w dniu przejazdów męczyła trwająca od rana mżawka. Mimo niesprzyjających warunków, poziom sportowy konkursów mistrzowskich był znacznie wyższy niż w zeszłym roku (a przypomnijmy, że wtedy pogoda była po naszej stronie – było sucho i słonecznie), ale mogliśmy też oglądać więcej eliminacji (wszystkie z powodu kulawizny, żadnej z przyczyn metabolicznych). Według relacji zawodników pętle prowadzące przez rozmoknięte od deszczu łąki i twarde żwirówki sprawiły, że trasa należała do trudnych technicznie.
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    piątek, 01 września 2017
Wyniki na bieżąco można śledzić na stronie www.a-co.pl/wyniki/
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Ostatniego tygodnia w Europie odbyły się dwie imprezy rajdowe najwyższego formatu – Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Brukseli, oraz konkurencyjne zawody w Euston Park, które zgromadziły na starcie 4 konkursów niebagatelną liczbę ponad 300 koni.
Brussels Equestrian Endurance Masters
17 sierpnia 2017 w Brukseli w Mistrzostwach Europy w na dystansie 160 km wzięło udział 68 koni, ukończyło 33. Mimo, że miały w nich wziąć udział 3 polskie pary (Maja/Krzysztof Wojtecki, Zbrucz/Beata Szlezyngier-Jagielska i For Ferro/Kamila Kart), ostatecznie na starcie stanęła tylko ta ostatnia, a dwie pozostałe zameldowały się na zawodach rozgrywanych w Anglii. Wracając do Brukseli – Kamila Kart osiągnęła w tych zawodach doskonały wynik, który pozwolił jej sięgnąć po 5-te miejsce. Koń, na którym startowała – For Ferro, to młody, 8-letni wałach czystej krwi arabskiej, na stałe trenujący w Hiszpanii w teamie Jaume Punti’ego (Mistrza Świata z poprzedniego roku i Mistrza Europy z roku 2015). Kamila to klasowa zawodniczka, należąca do wąskiego grona jeźdźców ELITE (do którego przepustką jest ukończenie w karierze 10 startów na poziomie CEI 3*). Na co dzień trenuje wśród najlepszych zawodników rajdowych zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i w Hiszpanii. Nie jest to jej pierwszy tak wysoki wynik – w roku 2013 podczas Mistrzostw Europy w czeskim Most sięgnęła po trzecie miejsce. Kamila zaczynała swoją karierę rajdową w Polsce, trenując w KJ Champion k. Łodzi. Na swoim koncie ma 2 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy medal Mistrzostw Polski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    poniedziałek, 24 lipca 2017
Przepisy dyscypliny (FEI)>>
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    poniedziałek, 24 lipca 2017
Propozycje>>
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 25 kwietnia 2017
pdf2017-04-22_ciosny_pol_n_80.0km_final_results.pdf
pdf2017-04-22_ciosny_pol_p_43.4km_final_results.pdf
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    czwartek, 20 kwietnia 2017
pdfPropozycje zawodów
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    piątek, 14 kwietnia 2017
IX Małoruskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych
12-13 maja 2017 roku
pdfL,P,N,1*
pdfTowarzyskie
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 14 marca 2017
Zamieszczamy 2 dokumenty:
- przepisy FEI z 2012 roku z poprawkami z 1 marca 2017 roku pdf>>
- załącznik do przepisów - wersja z marca 2017 roku pdf>>
Uwagi proszę przesyłać do p. Małgorzaty Kram
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 88

Sponsorzy

amplus