Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Iza Drażba    niedziela, 08 października 2017
mpmk1 m6-7.10.2017r. w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbyły się MPMK w dyscyplinie Sportowych Rajdów Konnych. W związku z tym, że wyniki są załączone, nie będę ich tu w całości przytaczać, a skupię się na interesujących faktach z Mistrzostw.
We wszystkich konkursach wzięło udział 28 koni. Rywalizację w poszczególnych kategoriach wygrali:
4-latki – wał. Pacemaker (Madras Kossack – Polina / Balaton, hod. M. Gromala)
5-latki – kl. Hasty (Adwokat – Harbina / Santhos, hod. Damis BT)
6-latki – wał. El Mahdi (Fedain – El Madżilis / Piaff, hod. A. Nicpoń)
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    piątek, 06 października 2017
Konferencja dyscypliny Sportowe Rajdy Konne odbędzie się 21. października (sobota) o godzinie 10:00 na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159
 
Wpisany przez Iza Drażba    poniedziałek, 02 października 2017
pdfZaproszenie -  HH SH. MOHAMMED BIN RASHID AL MAKTOUM ENDURANCE CUP
 
Wpisany przez Iza Drażba    poniedziałek, 02 października 2017
tomasz tura mNowym Menedżerem-Przewodniczącym Komisji Sportowych Rajdów Konnych został Pan Tomasz Tura (pdfprotokół z posiedzenia Zarządu PZJ).

Tomasz Tura - nowy Menedżer SRK

Od zawsze związany z rajdami. Wieloletni zawodnik - 12 lat w Kadrze Polski, 5 medali Mistrzostw Polski, dwukrotne uczestnictwo w Mistrzostwach Świata (Dubaj i Compiegne), zwycięstwo w Pucharze Europy Centralnej (CEEC).
Jako trener: największa liczba zawodników w Kadrze Narodowej - Juniorów i Seniorów. Najwięcej koni startujących na poziomie 160km. Zwycięstwo zawodnika w Pucharze Europy Centralnej w 2004 (Marek Zając).
Jako działacz Śląskiego Związku Jeździeckiego - 16 lat w Zarządzie Związku (przez ten czas Delegat ŚZJ na zjazdy PZJ), w tym 12 lat jako wiceprezes do spraw sportu. Sędzia II klasy w skokach przez przeszkody.

Konferencja Sportowych Rajdów Konnych została zaplanowana na 21. października 2017r. (sobota). Miejsce oraz program Konferencji zostaną podane wkrótce.
 
Wpisany przez Iza Drażba    piątek, 29 września 2017
Photo credit: Sport EVO press
W sobotę 23 września br. odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców, tym razem we włoskim Valeggio sul Mincio (prowincja Werona).
Poprzednie mogliśmy oglądać w 2015 roku w Santo Domingo (Chile). Pierwsze miejsce zajęła wtedy drużyna Bahrajnu, drugie Urugwaju, a trzecie Kataru. Wskutek dużych problemów logistycznych, związanych z transportem koni do Ameryki Południowej, żaden kraj europejski nie wystawił wtedy pełnej ekipy (min. 3 jeźdźców), jedynie w klasyfikacji indywidualnej znalazło się kilku jeźdźców ze Starego Kontynentu (Słowacja – 2, Szwecja – 1). Zjednoczone Emiraty Arabskie nie zostały sklasyfikowane drużynowo z powodu eliminacji większości jeźdźców, jednakże dali popis indywidualnie. Jedyni sklasyfikowani jeźdźcy z tego kraju zajęli drugą i trzecią pozycję (Saeed Mohd Khalifa Al Mehairi na Sirocco des Comtie i Mansour Saeed Mohd Al Faresi na Hotspur Thabor). Złotym medalistą został wtedy Fahad Helal Mohamed Al Khatri (Bahrajn) na Poly De Coat Frity (2003, Fadasir – Kalouga de Kergoet / Bright Silver) i w tym roku właśnie oni byli faworytami Mistrzostw. W 2016 roku Poly pod innym Bahrajńczykiem, Raeedem Mahmood, przybiegł 4. w Mistrzostwach Świata w Samorin.
Więcej…
 
Wpisany przez Iza Drażba    czwartek, 21 września 2017
Estonia nową potęgą rajdową na Północy.
Połowa września to czas zawodów, na które cały rok czekają jeźdźcy ze Skandynawii i krajów Bałtyckich (wg propozycji zawodów kraje biorące udział w Nordic-Baltic Endurance Championship to: Norwegia, Dania, Finlandia, Szwecja, Estonia, Litwa). Co roku odbywają się one w innym miejscu – w zeszłym roku było to Molsridtet w Danii, w tym roku Kurtuvenai na Litwie. Trasa była dość twarda i kamienista, z licznymi łagodnymi podjazdami i zjazdami (różnica wzniesień wg propozycji maksymalnie 60 m.). Na szczęście wytrzymała obfite opady deszczu w przeddzień startów. Było niewiele kałuż, a drogi nie były śliskie. Dobry stan trasy miał odzwierciedlenie w prędkościach osiąganych przez zawodników – czołówka CEI 2* skończyła w tempie ponad 18 km/h, a Juniorzy na trasie 80km przekroczyli 20 km/h (na ostatniej pętli nawet 25 km/h).
Więcej…
 
Wpisany przez Iza Drażba    niedziela, 17 września 2017
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Mistrzostw Polski Młodych Koni, które odbędą się w dniach 6-7 października 2017r.
W poprzednim roku te najważniejsze dla hodowli zawody odbyły się w Koczku (woj. warmińsko-mazurskie), oto zwycięzcy kategorii (Open
MPMK):
4-latki - kl. Hasty (oo, Adwokat - Harbina / Santhos, hod. Damis BT)
5-latki - og. Czort z Gór (oo, Eton - Czeczotka z Gór / Czyżyk, hod. W. Sajdak)
6-latki - kl. Bela di Amore (młp, Equin - Bohema / Heban, hod. M. Oprządek)

W tym roku zawodników i konie gościć będzie obchodząca w tym roku jubileusz 200-lecia Stadnina Koni Janów Podlaskich, mekka hodowli koni
arabskich w Polsce.
Czy zeszłoroczni mistrzowie 4- i 5-latków obronią tytuły w wyższych kategoriach? Tego dowiemy się już wkrótce! Możliwe jest zgłaszanie również koni starszych, w ramach zwykłych konkursów klasy L, P i N (termin zgłoszeń w propozycji 25.09.2017r.)
pdfpropozycje zawodw 6-7.10.2017.pdf
pdfmpmk_2017_regulamin_rajdy.pdf
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 12 września 2017
pdfZR Ciosny (1*, N, P, L) - propozycje>>
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    czwartek, 07 września 2017
dg 026 mW pierwszych dniach września, kolejny rok w tym samym miejscu – malowniczej Dolinie Gawora (właściwie w miejscowości Malichów w woj. opolskim), odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów i Młodych Jeźdźców w Sportowych Rajdach Konnych. Niestety, pogoda nie sprzyjała zawodnikom i koniom. Dzień przed zawodami przez trasy przeszła ulewa, a w dniu przejazdów męczyła trwająca od rana mżawka. Mimo niesprzyjających warunków, poziom sportowy konkursów mistrzowskich był znacznie wyższy niż w zeszłym roku (a przypomnijmy, że wtedy pogoda była po naszej stronie – było sucho i słonecznie), ale mogliśmy też oglądać więcej eliminacji (wszystkie z powodu kulawizny, żadnej z przyczyn metabolicznych). Według relacji zawodników pętle prowadzące przez rozmoknięte od deszczu łąki i twarde żwirówki sprawiły, że trasa należała do trudnych technicznie.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 89

Sponsorzy

amplus