Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 22 września 2009
Dotychczas na Zawody ogólnopolskie oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni, które odbędą sie w Gieniuszach w dniach 2 - 4 października zgłosiło się ponad 50 par. Na ZO zgłosiło się 30 par, w tym 2 pary do konkursu 2*, 4 do konkursu 1*, 4 do konkursu klasy N, 14 do konkursu klasy P oraz 6 do konkursu klasy L.
Do Mistrzostw Polski Młodych Koni zostało w sumie zgłoszonych 21 koni, w tym 5 koni 6-letnich, 7 koni 5-letnich oraz 9 koni 4-letnich. Organizatorzy w dalszym ciągu czekają na kolejne zgłoszenia.
Nad Mistrzostwami Polski Młodych Koni patronat obją Polski Związek Hodowców Koni Arabskich.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 21 września 2009
W dnaich 9 - 10 października na terenie Rancza w Tąpkowicach (woj. śląskie) odbędą się  Zawody Regionalne oraz Amatorskie w długodystansowych rajdach konnych. Już teraz na witrynie internetowej organizatorów można zapoznać się z galerią zdjęć z trasy, na której rozegrane zostaną poszczególne dystanse. Trasa wiedzie pośród pól, łąk, lasów i jezior. Jedno z okrążeń wiedzie malowniczą drogą wokół jeziora Chechło.
Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 5 października 2009 r. po przez dostępny na stronie formularz zgłoszeniowy.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 16 września 2009
Końcówka tegorocznego sezonu zapowiada się na bardzo intensywną. W dniach 26 - 27 września jeźdźcy z całego Świata, w tym z Polski, będą rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Europy, w Asyżu we Włoszech.W ten sam weekend w Zabajce zostaną rozegrane Mistrzostwa Okręgu, Zawody Regionalne oraz Zawody Amatorskie. Tydzień później (2 - 4.10) MPMK oraz ZO w Gieniuszach zamkną sezon ogólnopolski, a w Łukowem odbędzie się 4. Bieszczadzki Długodystansowy Rajd Konny. W kolejny weekend (10 - 11.10) odbędą się Zawody Regionalne i Amatorskie w Tąpkowicach, a 17 października ZR oraz ZA w Rusi Małej pod Ostródą.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 15 września 2009
Za 6 dni, czyli 20 września, mija termin zgłoszeń do ostatnich w sezonie Zawodów Ogólnopolskich (konkursy L, P, N, 1*, 2*) oraz pierwszych w historii Mistrzostw Polski Młodych Koni (konie 4, 5 oraz 6-letnie), które odbędą się w dniach 2 - 4 października w Gieniuszach. Zgłoszenie po terminie powoduje wzrost wpisowego o 50%. Organizatorzy serdecznie zapraszają zawodników oraz konie z całego kraju!
Już teraz można zapoznać się z mapką tras, na których zostaną rozegrane poszczególne konkursy. Propozycje tych zawodów oraz regulamin MPMK są dostępne w kalendarzu.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 14 września 2009

W dniach 11 – 13 września w ośrodku jeździeckim Sielanka w Warce odbyły się Międzynarodowe oraz Ogólnopolskie Zawody w Rajdach Konnych. Ostatecznie rozegrano 10 konkursów, w tym 5 międzynarodowych, 4 ogólnopolskie oraz jeden amatorski. W sumie w zawodach wzięło udział 49 par z Włoch, Holandii, Finlandii, Estonii, Czech, Niemiec, Słowacji oraz Polski. Niestety nie odbył się konkurs Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 10 września 2009

Nie chcę przepisywać w tym miejscu suchych faktów, bo każdy może  przestudiować  wyniki samodzielnie (do obejrzenia pod tekstem). W każdym razie emocji w czasie trwania konkursu było dużo. Tempa, czasy wejścia na bramki, a przede wszystkim jakość ruchu koni z czołówki (i nie tylko z czołówki) zrobiły na mnie duże wrażenie. Zwycięski koń na ostatniej bramce ruszał się jak by był to przegląd weterynaryjny, a konie ze złotej ekipy francuskiej w czasie ceremonii zakończenia galopowały na rundzie honorowej  tak chętnie i lekko, że tylko stracone kilogramy zdradzały  ich wysiłek włożony w start. Najbardziej pasjonująca była rozgrywka na ostatniej pętli, na której walka o medale toczyła się w tempie prawie 30 km/h. Był finisz o złoto, był finisz o brąz. A potem kolejne finisze o następne 30 miejsc. Konkurs ogólnie stał na bardzo wysokim poziomie, mało było eliminacji, na co wpływ miała na pewno sprzyjająca pogoda oraz stosunkowo łatwa (bo płaska) trasa. Rajdy co raz bardziej przyśpieszają…

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 07 września 2009
Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego, drugiego oraz trzeciego dnia Mistrzostw Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców w Babolnej na Węgrzech.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 07 września 2009
W najbliższy weekend zawody w Warce. Do 11 (!) konkursów zgłosiło się 50 par, w tym 7 do konkursu CEI3*, 6 do konkursów CEI/CEIJY2*, 5 do konkursów CEI/CEIJY1*, 2 do konkursu CEN2*, 4 do klasy N, 9 do klasy P, 7 do klasy L oraz 8 do klasy LL. Tylko dwie pary zostały zgłoszone do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców i prawdopodobnie ten konkurs nie odbędzie się.
Pełna lista zgłoszeń>
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    sobota, 05 września 2009
17:20 Drużynowo wygrała Francja przed Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Na trzecim miejscu Węgry!
17:15 Maciej Kosicki na Eurolandzie zajął 47 miejsce z tempem 17,5 km/h. Na bramce końcowej Euroland miał bardzo dobre parametry - wszystko na A.
16:55 Maciej Kosicki przejechał linię mety.
16:15
Konkurs ukończyło już 25 par. O poziome konkursu niech świadczy tempo 25 pary: 19,7 km/h
16:00 Kolejni zawodnicy (około 10 par) osiągają metę w pełnym galopie. Francuzi zajęli 3, 4 i 5 miejsce.
15:50 Medalowe konie przeszły bramkę.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 84

Sponsorzy

amplus