Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 16 czerwca 2009
W miniony weekend reprezentanci KJ Champion Łódź wzięli udział w zawodach międzynarodowych w Ermelo (Holandia). W konkursie CEI2* na dystansie 125 km 7 miejsce zajęła Olga Ciesielska na wałachu Naphal Tan z tempem 14,27 km/h. Startująca w tym samym konkursie Beata Dzikowska dosiadajaca klaczy Eva bu Turri została wyeliminowana na drugiej bramce weterynaryjnej po 70 km z powodu kulawizny konia.  Obie zawodniczki startowały na koniach zakupionych niedawno we Francji przez zawodnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którym wiosną tego roku KJ Champion podjął współpracę. Sam Rashed Saeed Al Kamda zajął w tym konkursie 2 miejsce na koniu Taliesin z tempem 17,48 km/h.
Startujący w konkursie CEI3* Artur Landau dosiadający Lasko Du Clos został wyeliminowany po 125 km z powodu kulawizny konia.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 10 czerwca 2009
Przedstawiamy szczegółowy program zawodów w Kuźni Nowowiejskiej, które odbędą się w dniach 25 - 26 lipca.  Organizatorzy zapraszają aż na 9 konkursów, w tym 5 międzynarodowych (CEI3* 160 km, CEI2*/CEIJY2* 120 km, CEI1*/CEIJY1* 80 km), 3 krajowe  (N 80 km, P 50 km i L 30 km) oraz konkurs amatorski LL 20 km "OPEN" dla zawodników i koni bez licencji.
Propozycje zawodów czekają już tylko na zatwierdzenie i powinny ukazać się w najbliższym czasie.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 08 czerwca 2009
Przedstawiamy wyniki wszystkich konkursów rozegranych w miniony weekend podczas Zawodów Ogólnopolskich w Starych Żukowicach. Rozegrano 6 konkursów (2*, 1*, N, P, L oraz L amatorskie) w których wzieło udział 37 par.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 03 czerwca 2009

logo PZJWszystkim zawodnikom planującym w bieżącym sezonie starty w zawodach międzynarodowych (również zawodach które odbędą się w Polsce) przypominamy, że nowe przepisy międzynarodowe wprowadzają nowe zasady kwalifikacji jeźdźców i koni do zawodów międzynarodowych (CEI). Zasady kwalifikacji do konkursów CEI zawarte są w przepisach FEI. Zasady kwalifikacji do konkursów CEI dla zawodników oraz koni, którzy brali udział w zawodach międzynarodowych przed 1 stycznia 2009 zawarte są w przepisach przejściowych ("Transitional Procedures for Endurance 2008/9"). Oba te dokumenty są dostępne w zakładce "Przepisy".

Zawodnikom, którzy planują starty na zawodach międzynarodowych (CEI), zarówno w kraju, jak i za granicą przypominamy również o konieczności wykupienia licencji międzynarodowych dla siebie oraz swoich koni. Do startów zagranicznych konieczny jest również paszport konia FEI. Do stratów w zawodach międzynarodowych  rozgrywanych w Polsce paszport FEI jest konieczny tylko do konkursu CEI3*.

Zawodnicy planujący swój start w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców muszą uwzględnić fakt, że oba te konkursy zostaną rozegrane w ramach zawodów CEI i w związku z tym do startu w obu tych konkursach trzeba będzie spełniać wymogi kwalifikacyjne zgodnie z przepisami międzynarodowymi (FEI). Do konkursów CEI2* oraz CEI3* można się zakwalifikować tylko i wyłącznie po przez starty w konkursach CEI (konkursy krajowe nie dają kwalifikacji).

 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 02 czerwca 2009
W najbliższy weekend zostaną rozegrane Zawody Ogólnopolskie w Starych Żukowicach. Jak dotychczas do wszystkich konkursów zgłoszonych zostało 40 koni.
Szczegóły w liście zgłoszeń.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 02 czerwca 2009
Z przykrościa informujemy, że Zawody Regionalne oraz Zawody Amatorskie w Bieruniu, które miały odbyć się w dniach 27 - 28 czerwca zostały odwołane.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 27 maja 2009
W dniach 11 - 12 lipca w miejscowości Kurtuvenai odbędą się pierwsze w historii międzynarodowe zawody rajdowe na Litwie. Organizatorzy zapraszają na konkursy CEI/CEIJY 90 km oraz CEIJY 120 km. Propozcje są dostępne w kalendarzu.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 25 maja 2009
W kalendarzu zawodów dostępne są już propozycje zawodów CEI Pardubice (Czechy). To pierwsze zawody międzynarodowe organizowane w tym mieście słynnym z "Wielkiej Pardubickiej". Organizatorzy zapraszają na 3 dystanse: CEI/CEIJY 90 km, CEI/CEIJY 120 km oraz CEI 160 km.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 21 maja 2009
Prezentujemy propozycje warunków kwalifikacji oraz zasad rozgrywania Mistrzostw Polski Młodych Koni w Długodystansowych Rajdach Konnych. Zawody te odbędą się w dniach 21 - 23 sierpnia br. w Gieniuszach. Planowane są konkursy dla koni 4-, 5- oraz 6-letnich. Sukces tych zawodów będzie w dużej mierze zależał od frekwencji, więc w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich właścicieli oraz jeźdźców młodych koni z tych kategorii wiekowych do zaprezentowania swoich podopiecznych w tych zawodach.
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 88

Sponsorzy

amplus