Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    niedziela, 15 marca 2009
Wczoraj rano zmarł Paweł Syrek, który razem z Anią Gorzewską organizował w latach 1993-1996 niezapomniane Mistrzostwa Polski w Miłkach, gdzie  w 1993 roku po raz pierwszy MP odbyły się na dystansie 160 km. W Miłkach również po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostały zawody CEI. Na terenie Mazur popularyzował dyscyplinę rajdów organizując wiele zawodów ogólnopolskich, regionalnych i towarzyskich.  Jako organizator zawodów służył radą Komisji Rajdów Długodystansowych PZJ.
Pogrzeb obędzie się  w piątek, 20 marca, o godzinie 13:00 w Łodzi Na Dołach.

 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    piątek, 06 marca 2009
W marcowym numerze miesięcznika "Świat Koni" można znaleźć artykuł wraz z wywiadem, autorstwa Mateusza Jaworskiego, o starcie zawodniczek KJ Champion Łódź na zawodach President Cup w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). My publikujemy rozmowę z Beatą Dzikowską ze wspomnianego wyżej artykułu, w której reprezentantka Polski opowiada o swoich wrażeniach z Bliskiego Wschodu.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 04 marca 2009
logo PZJ Przedstawiamy propozycje Regulaminu Dyscypliny oraz Norm na Klasy sportowe na sezon 2009 przygotowane przez Komisje Rajdów PZJ. Zmiany dotyczą przede wszystkim nowej klasyfikacji dystansów, a także zasad zagrywania koni i jeźdźców. Zarówno Regulamin jak i Normy na Klasy sportowe zostaną przesłane do zatwierdzenia w Polskim Związku Jeździeckim 6 marca.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 03 marca 2009
Koń polskiW najnowszym, marcowym numerze miesięcznika "Koń Polski" można znaleźć artykuł autorstwa Mateusza Jaworskiego opisujący sylwetkę Certa - utytułowanego konia rajdowego, którego od kilku lat z powodzeniem dosiada zawodniczka KJ Chamipon Łódź Kamila Kart. Para ta wygrała zeszłoroczne Mistrzostwa Polski rozegrane w ramach zawodów CEI w Warce.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 23 lutego 2009
W dalszym ciągu aktualizujemy kalendarz zawodów rajdowych planowanych na ten sezon. Nowe imprezy to Zawody Regionalne w Niepołomicach, Bieruniu oraz miejscowości Łukowe. Zmianie uległa również data Zawodów Ogólnopolskich w Starych Żukowicach, które odbędą się w dniach 5 - 7.06. Jak na razie lista zawodów jest imponująca, planowanych jest aż 10 imprez regionalnych, 4 ogólnopolskie i 2 międzynarodowe!
Kalendarz 2009>
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    niedziela, 22 lutego 2009
Sala obradKonferencja odbyła się!
Po 3 latach przerwy to jest na pewno ważna informacja. Warto kultywować dobrą tradycję środowiska długodystansowych rajdów konnych.
W tym roku program konferencji został zrealizowany punktualnie i sprawnie. Głównym motywem konferencji były cztery referaty związane z żywieniem i użytkowaniem konia rajdowego. Referaty na wysokim poziomie merytorycznym uczyniły konferencję ważnym wydarzeniem szkoleniowym dla wszystkich rajdowców. Zawodnicy i trenerzy, którzy nie przyjechali - mają czego żałować.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 17 lutego 2009
logo PZJPrzedstawiamy program Konferencji Dyscypliny, która odbędzie się 21 lutego w Ośrodku Szkoleniowo - Hotelowym "Leśna Polana" usytuowanym w miejscowości Sękocin Las, położonym 16 km od centrum Warszawy, na zamkniętym zalesionym terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa, przy trasie E-77 Warszawa - Kraków. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 16 lutego 2009
Kalendarz zawodów rajdowych w sezonie 2009 uzupełniliśmy o cztery imprezy planowane na Podkarpaciu:
  1. 18 - 19.04 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Zabajka
  2. 16 - 17.05 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Zabajka
  3. 05 - 06.09 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Pustków
  4. 26 - 27.09 - Mistrzostwa Okręgu - Zabajka
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 14 lutego 2009

W konkursie o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich 2009 zwyciężył reprezentant gospodarzy Yousef Ahmed Al Bloushi jadący na 12-letnim wałachu czystej krwi Charlandre El Sharif. Para ta ustanowiła nowy rekord świata na dystansie 160 km, pokonując  trasę w 6 godzin 30 minut i 53 sekundy (tempo 24,56 km/h). Drugi był Omair Husain Abdulla Al Bloushi  na Silversprings Kabir Awra. Obaj zawodnicy wjechali na metę razem. Trzeci, 3 minuty później, na mecie zameldował się Naser Al Marzouki dosiadający Kaysand Farrazah - co ciekawe koń ten triumfował w zeszłorocznej edycji President Cup. Nagrodę Best Condition przyznano koniowi Silversprings Kabir Awra. Beata Dzikowska oraz Cyryl ukończyli dystans na 29 miejscu z tempem 16,56 km/h! Brawo! 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 następna > ostatnia >>

Strona 84 z 86

Sponsorzy

amplus