Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 17 lutego 2009
logo PZJPrzedstawiamy program Konferencji Dyscypliny, która odbędzie się 21 lutego w Ośrodku Szkoleniowo - Hotelowym "Leśna Polana" usytuowanym w miejscowości Sękocin Las, położonym 16 km od centrum Warszawy, na zamkniętym zalesionym terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa, przy trasie E-77 Warszawa - Kraków. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00.
Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 16 lutego 2009
Kalendarz zawodów rajdowych w sezonie 2009 uzupełniliśmy o cztery imprezy planowane na Podkarpaciu:
  1. 18 - 19.04 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Zabajka
  2. 16 - 17.05 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Zabajka
  3. 05 - 06.09 - Zawody Regionalne, Zawody Amatorskie - Pustków
  4. 26 - 27.09 - Mistrzostwa Okręgu - Zabajka
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 14 lutego 2009

W konkursie o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich 2009 zwyciężył reprezentant gospodarzy Yousef Ahmed Al Bloushi jadący na 12-letnim wałachu czystej krwi Charlandre El Sharif. Para ta ustanowiła nowy rekord świata na dystansie 160 km, pokonując  trasę w 6 godzin 30 minut i 53 sekundy (tempo 24,56 km/h). Drugi był Omair Husain Abdulla Al Bloushi  na Silversprings Kabir Awra. Obaj zawodnicy wjechali na metę razem. Trzeci, 3 minuty później, na mecie zameldował się Naser Al Marzouki dosiadający Kaysand Farrazah - co ciekawe koń ten triumfował w zeszłorocznej edycji President Cup. Nagrodę Best Condition przyznano koniowi Silversprings Kabir Awra. Beata Dzikowska oraz Cyryl ukończyli dystans na 29 miejscu z tempem 16,56 km/h! Brawo! 

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    piątek, 13 lutego 2009

LogoJutro, polskie zawodniczki, Beata Dzikowska (Cyryl) oraz Kamila Kart (Cert) z KJ Champion Łódź wezmą udział w zawodach o Puchar Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To 10 edycja tych prestiżowych zawodów, które zostaną rozegrane w Abu Dhabi. Ze 160 km trasą zmierzy się ponad 100 par, większość będą stanowić jeźdźcy z Bliskiego Wschodu, ale z zaproszenia organizatorów skorzystali również zawodnicy z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, USA, Niemiec, Belgii oraz Australii.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 11 lutego 2009
Raciechowice W dniach 3 - 5 lipca w Raciechowicach (woj. małopolskie) odbędą się X Mistrzostwa Polski Amatorów w  Konnych Rajdach Długodystansowych, XV Rajd Konia Małopolskiego oraz III Zawody Regionalne w Konnych Rajdach Długodystansowych.
 
Zapraszamy do kalendarza zawodów 2009, który będziemy sukcesywnie uzupełniać o kolejne zawody zgłaszane przez organizatorów.
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    niedziela, 08 lutego 2009

EWOLJest już dostępny najnowszy, 32 numer magazynu internetowego Enduranceworldonline. Numer rozpoczyna relacja z drugiego konkursu pucharowego "Gianats Series" dla  zawodników ważących minimum 75 kg bez siodła, który tym razem został rozegrany w Bahrajnie. Oprócz tego przeczytać można sprawozdanie z zawodów na Florydzie - ostatnich zawodów CEI rozegranych w USA w roku 2008, a także relacje z dwóch imprez rozegranych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym jednej wyłącznie dla kobiet.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    piątek, 06 lutego 2009

PZJZ dniem 1 stycznia 2009 r. Polski Związek Hodowców Koni rozpoczął wydawanie nowego paszportu urzędowego, w którym przewidziano możliwość dokonywania zapisów związanych z rejestracją koni w federacjach sportowych.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dn. 02.04.2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, każdy koń musi posiadać paszport urzędowy, wystawiony przez odpowiedni podmiot prowadzący rejestr koniowatych. W Polsce są nimi: Polski Związek Hodowców Koni, Polski Klub Wyścigów Konnych, Związek Trakeński w Polsce, Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie, Stowarzyszenie Hodowców i Użytkowników Kłusaków.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    piątek, 30 stycznia 2009

PZJWszystkich sympatyków rajdów zapraszamy na Konferencje Dyscypliny, która odbędzie się 21 lutego w Ośrodku Szkoleniowo - Hotelowym "Leśna Polana" usytuowanym w miejscowości Sękocin Las, położonym 16 km od centrum Warszawy, na zamkniętym zalesionym terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa, przy trasie E-77 Warszawa - Kraków.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 27 stycznia 2009

PZJNowa edycja przepisów międzynarodowych wprowadza wiele zmian i nowych regulacji  dotyczących zasad rozgrywania zawodów. Zmiany te zostaną również  wprowadzone do przepisów polskich.  Nowa klasyfikacja dystansów gwiazdkowych wymusza  zmiany w zasadach rozgrywania klas niższych (P, wprowadzenie N). Zmian wymagają również zasady kwalifikacji jeźdźców do poszczególnych klas konkursów oraz warunki startów koni.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 następna > ostatnia >>

Strona 86 z 88

Sponsorzy

amplus