EnduracePL na Facebook

Otwarte Mistrzostwa Europy 2011, Florac (Francja) - wyniki

W Otwartych Mistrzostwach Europy, rozegranych wczoraj we francuskim Florac, zwyciężył reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ali Khalfan Al Jahouri dosiadający konia Kalifa. Druga na mecie była Maria Alvarez Ponton (Hiszpania) na Nobbym. Trzeci był zawodnik z Kataru Jasim Mohammad AA Al Maadhad dsiadający klaczy Mazayha. W klasyfikacji drużynowej złoty medal wywalczyli Francuzi, srebrny Hiszpanie, a brązowy Belgowie.

Ali Khalfan Al Jahouri to czołowy zawodnik i trener w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pracuje w stajni Al Wathba należącej do Szejka Mansoora Bin Zayeda Al Nahyana z Abu Zabi. Dosiadał on 14 letniego, wyhodowanego w Urugwaju wałacha o imieniu Kalifa. Zwycięska para pokonała dystans 160 km w 8 godzin 38 minut oraz 10 sekund (tempo 18,48 km/h).

Srebrny medal zdobyła jedna z najlepszych par w historii rajdów: Maria Alvarez Ponton oraz Nobby. To czwarty  medal tej dwójki na imprezach rangii mistrzowskiej, która broniła tytułu sprzed dwóch lat wywalczonego w Asyżu, we Włoszech.

W sumie w konkursie wzięło udział 77 jeźdźców z 17 krajów. Rywalizowali oni na 160 kilometrowej trudnej, gózrzystej trasie poprowadzonej na jednej dużej pętli.

10 - Diana Origgi (Włochy), Pervinca Della Bosana, 9:17.13

Otwarte Mistrzostwa Europy 2011, Florac (Francja) - wyniki indywidulane pdf 280.12 KB

Otwarte Mistrzostwa Europy 2011, Florac (Francja) - wyniki drużynowe pdf 125.28 KB