Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

Mistrzostwa w sezonie 2009 - Mistrzostwa Świata J/MJ
Spis treści
Mistrzostwa w sezonie 2009
Mistrzostwa Świata J/MJ
Mistrzostwa Świata Młodych Koni
Wszystkie strony

Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców

Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców podobnie jak MŚ i ME dla seniorów rozgrywane są cyklicznie co dwa lata na przemian z Mistrzostwami Europy na dystansie 120 km. Poprzednie młodzieżowe MŚ odbyły się  w Argentynie bez udziału polskich zawodników. W ogóle w historii tych zawodów młodzi zawodnicy z Polski wystartowali tylko raz. W 2003 roku w MŚ w Pratoni del Vivaro we Włoszech wzięła udział reprezentacja w składzie O.Ciesielska - Astonia, M.Najda - Elban oraz M.Wichrowski - Wiatrak, niestety żadna z naszych par nie ukończyła dystansu.

W poprzednich MŚ triumfowała amazonka z Urugwaju Manuela Antonaccio na koniu Metiche (tempo 22,303 km/h), drugi był również reprezentant Urugwaju Ignacio Ospitaleche dosiadający konia EO Dubut (tempo 21,295 km/h), trzecie miejsce wywalczył Abdullah bin Faisal Al Qasimi na koniu Kalkadoon Kampala (tempo 20,953 km/h), który zdobył nagrodę Best Condition. Drużynowo złoto zdobyła ekipa Urugwaju, druga była drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a trzecia Brazylii.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców po 4 latach wracają do Europy (te w 2005 odbyły się w Bahrainie) i zostaną rozegrane w Babolnej na Węgrzech. Miejscowość ta słynie z mieszczącej się tam stadniny koni m.in. czystej krwi arabskiej oraz rasy shagya. Z tej stadniny pochodzi koń shagya Hungares (jego oryginalne imię brzmi Siglavy Bagdady VIII - 1), na którym Hiszpan Miguel Vila Ubach wygrał Mistrzostwa Świata Seniorów 2006 r w Akwizgranie w Niemczech. W Babolnej co roku rozgrywane są zawody międzynarodowe w których regularnie od kilku lat z dobrym skutkiem startują zawodnicy z Polski. Przed rokiem 4 na 120 km była Kamila Kart na Cercie (tempo 15,67 km/h), a Artur Landau na  koniu Cricket Du Pucher zajął również 4 miejsce na 80 km (tempo 18,73 km/h).     Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 12 stycznia 2009
 

Sponsorzy

amplus