Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Andrzej Sanecki    niedziela, 27 stycznia 2019
Z listopadowej konferencji naszej dyscypliny wyjechałem z mieszanymi uczuciami. Nie tylko nie powstał chociaż wstępny kalendarz zawodów w roku 2019,ale nie ustalono nawet miejsca i daty Mistrzostw Polski w 2019 roku. Na szczęście wkrótce okazało się, że Pan Marek Tul po raz kolejny gotów jest zmierzyć się z trudami związanymi z organizacją tej najważniejszej w kraju imprezy rajdowej.
zd1 m
Do Doliny Gawora w Malichowie pierwszy raz trafiłem w 2016 roku. Przyjechałem na Mistrzostwa Polski z pewnym wyprzedzeniem, gdyż, nie znając miejsca i terenu, chciałem się z nimi zapoznać choć pobieżnie przed startem. Zajechawszy na miejsce nie byłem wcale pewien, że dobrze trafiłem.
Tylko niewielkie tabliczki ze znakiem FEI i logo Doliny Gawora, nie od razu dostrzeżone, podniosły mnie nieco na duchu. Nieco, bo nie bardzo mogłem dostrzec miejsce, w którym zawody miały się odbyć, to jest zacząć i skończyć. Co prawda widok stajni z rozkładanych boksów ukrytej nieco za budynkami jakichś firm upewnił mnie, że to jednak tu, to kawałek łąki przy tej stajni czy pastwisko po drugiej stronie drogi, nie pozwalały wyobrazić sobie, że to będzie miejsce zawodów CEI, w tym Mistrzostw Polski w Sportowych Rajdach Konnych.z2: Przekonał mnie wreszcie widok gotowego do jazdy pojazdu serwisowego
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    środa, 09 stycznia 2019
Podkarpacki Związek Jeździecki, w dniach 16-17.03.2019, planuje zorganizować dla sędziów:
- Kurs Podstawowy (sobota)
- Seminarium Licencyjnego (niedziela)
w konkurencji Sportowe Rajdy Konne.
Prowadzący: Eulalia Michalik.
Miejsce kursu: Rzeszów, Uniwersytet Rzeszowski, ul. Zelwerowicza 4.
Orientacyjny koszt 150 zł / osoba (koszt uzależniony jest od liczby uczestników)
Zapisy i wszystkie informacje u Magdaleny Jabłońskiej
– email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 501337784
– prosimy o dokonywanie zgłoszeń do 15.02.2019 r.
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    piątek, 23 listopada 2018
Hh sh. Mohammed bin Rashid al Maktoum Endurance Cup
CEI*** - 160 km – 4 january 2019
pdfInformacje>>

 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 20 listopada 2018
Egzaminy na specjalistyczne odznaki jeździeckie w dyscyplinie sportowe rajdy konne
http://artemor.pzj.pl/Overview/BadgeExams
W dniu 19 stycznia 2019 roku (sobota) na Zamku w Kliczkowie odbędą się egzaminy na brązową, srebrną i złotą odznakę jeździecką w dyscyplinie sportowe rajdy konne.
Wymagania egzaminacyjne na brązową odznakę:
- część praktyczna m.in. jazda konna na ujeżdżalni/placu (ruszanie ze stój, zatrzymanie i cofanie, jazda stępem, poprawne przejście do kłusa i galopu, trzymanie równowagi oraz zachowanie płynności tych chodów, zademonstrowanie prawidłowego półsiadu (lub dosiadu odciążającego) w kłusie i galopie, ocena dosiadu jeźdźca z zachowaniem odpowiedniej równowagi, ocena kontroli nad koniem w czasie jazdy. Komisja ocenia poprawność dosiadu jeźdźca oraz kontrolę sprawowaną nad koniem podczas jazdy).
Zwolnieni z egzaminu praktycznego są zawodnicy, którzy ukończyli konkurs klasy L podczas zawodów.
- część teoretyczna - obejmuje pytania egzaminacyjne od 1 do 260 zamieszczone na stronie PZJ dotyczące brązowej odznaki jeździeckiej, obligatoryjnie pytania od 261 do 276.
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    sobota, 10 listopada 2018
Zostań sędzią jeździeckim.
Kurs   podstawowym i seminarium licencyjnym http://pzj.pl/node/16585995 w kliczkowie.
jpgInfo-1/2
jpgInfo-2/2
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    poniedziałek, 08 października 2018
W imieniu klubu jeździeckiego Albalat Endurance, chcielibyśmy serdecznie zaprosić zawodników Rajdów Długodystansowych na Raid De Ademuz CRUCE DE CAMINOS Międzynarodowe Zawody w Rajdach Długodystansowych CEI**/CEN** 120 KM & CEI**/CEN* 80 KM, które obędą się w dniach 10-11.11.2018 w przepięknych krajobrazach Prowincji Walenckiej, w mieście Ademuz w słonecznej Hiszpanii, gdzie sezon trwa cały rok. Oficjalne propozycje pojawią się niebawem na stronie FEI.

Oficjalne Promo video:
https://www.youtube.com/watch?v=dNn90SMDcfw

Tak było w zeszłym roku:
https://www.youtube.com/watch?v=q_yDL-AcK1M&t=38s

Witryna :
https://raidademuzenduranc.wixsite.com/raidademuz

Facebook
https://www.facebook.com/profile.php?id=100017616961079

Kontakt:
Ademuz, 46140, Valencia
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
+34 607401073
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    wtorek, 18 września 2018
Wyniki zawodów
pdf1 konkurs n.pdf
pdf2 konkurs n m.pdf
pdf2 konkurs n mo.pdf
pdf3 konkurs p2.pdf
pdf4 konkurs p m.pdf
pdf4 konkurs p mo.pdf
Więcej…
 
Wpisany przez Zbigniew Kacprzyk    niedziela, 09 września 2018
pdfPropozycje
 
Wpisany przez Andrzej Sanecki    wtorek, 14 sierpnia 2018
Wywodzący się z ciepłych regionów obu Ameryk amarantu – inaczej szarłat , trafił w dolinę Narwi zapewne w czasach, gdy rzeka ta wraz z Wisłą stanowiły uczęszczany szlak żeglowny, którym w dół rzek spławiano do Gdańska płody rolne i leśne, a w górę towary zakupione w Gdańsku .
Amarantus – szarłat nie tylko zadomowił się w dolinie Narwi , ale dał też nazwę niewielkiej wsi nad tą rzeką położonej. We wsi tej małżonkowie Agnieszka i Michał Rybaczykowie z dużą determinacją , pokonując liczne trudności , tworzą ośrodek jeździecki Klubu” Viritim” i organizując od 2016 roku zawody w Sportowych Rajdach Konnych .
Planowałem wybrać się na już na pierwsze zawody w Szarłacie, ale coś stanęło na przeszkodzie w realizacji tego planu . Także w 2017 roku, mimo chęci, nie udało mi się do Szarłatu pojechać .
W tym roku postanowiłem więc wreszcie odwiedzić Szarłat, bo Gospodarze – poznani na innych zawodach mili , a dolina Narwi znana jest z urody. Nie mając zaś rajdowego konia do „ zagrania „ wziąłem zupełnie nie rajdową pięcioletnią Lisznę na konkurs klasy „L” w ramach pracy z młodym koniem i uczeniem go świata .
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 89

Sponsorzy

amplus