Galerie zdjęć

EnduracePL na Facebook

www.endurance.pl

EndurancePL - sportowe rajdy konne
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    wtorek, 27 stycznia 2009

PZJNowa edycja przepisów międzynarodowych wprowadza wiele zmian i nowych regulacji  dotyczących zasad rozgrywania zawodów. Zmiany te zostaną również  wprowadzone do przepisów polskich.  Nowa klasyfikacja dystansów gwiazdkowych wymusza  zmiany w zasadach rozgrywania klas niższych (P, wprowadzenie N). Zmian wymagają również zasady kwalifikacji jeźdźców do poszczególnych klas konkursów oraz warunki startów koni.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    niedziela, 25 stycznia 2009
logo FEIOd 1 stycznia bieżącego roku obowiązuję nowa, siódma już edycja przepisów międzynarodowych. Najważniejsza zmiana tych przepisów to nowa klasyfikacja zawodów, o czym pisaliśmy już wcześniej.  Ale jest też kilka innych istotnych i ciekawych  zmian.

Dla zawodników biorących udział w zawodach międzynarodowych (CEI) zarówno w Polsce, jak i za granicą istotnym novum są zasady kwalifikacji do zawodów tego typu dla koni i zawodników.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    piątek, 23 stycznia 2009

PZJMistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców (120 km) oraz Mistrzostwa Polski Seniorów (160 km) zostaną rozegrane w ramach zawodów CEI w Kuźni Nowowiejskiej w dniach 24 - 26 lipca. W obydwu przypadkach ukończenie tych konkursów w tempie minimum 12 km/h będzie dawało kwalifikacje do MŚJiMJ w Babolnej oraz ME w Asyżu.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni zostaną rozegrane w Gieniuszach w dniach 21 - 23 sierpnia. Szczegółowe zasady konkursów oraz kwalifikacji do tych zawodów są jeszcze ustalane.

Znana jest również data Konferencji Dyscypliny, która odbędzie się 21 lutego. Miejsce jeszcze nie zostało ustalone.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    czwartek, 22 stycznia 2009

President CupJak informowaliśmy wcześniej zawodniczki KJ Champion Łódź Beata Dzikowska oraz Kamila Kart w połowie lutego wezmą udział w prestiżowych zawodach President Cup rozgrywanych w Abu Dhabi (ZEA). Na stronie zawodów, którą prowadzi serwis Endurance.net, ukazała się pełna lista zaproszonych zawodników. Obok Polski same rajdowe potęgi takie jak Australia, Włochy czy Francja...

 

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 21 stycznia 2009

PZJPublikujemy propozycje zmian w Regulaminie Dyscypliny proponowane przez Komisję Rajdów PZJ oraz wstępny kalendarz zawodów ogólnopolski oraz międzynarodowych w sezonie 2009 zatwierdzony przez Zarząd PZJ. Wstępny kalendarz zawodów pochodzi z witryny internetowej Polskiego Związku Jeździeckiego. Nie jest to ostateczna wersja, terminy oraz miejsca poszczególnych imprez mogą ulec zmianie, w dalszym ciągu trwają rozmowy z organizatorami zawodów

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    środa, 14 stycznia 2009

PZJW dniu dzisiejszym doszło do spotkania Komisji Rajdów PZJ w składzie Andrzej Bereznowski (przewodniczący), Maciej Kacprzyk, Paweł Kleszcz oraz Piotr Szpotański.

Kadencja Komisji skończyła się wraz z końcem kadencji poprzedniego Zarządu PZJ. 29 listopada na Walnym Zjeździe Sprawozdawczo - Wyborczym Polskiego Związku Jeździeckiego delegaci powierzyli na kolejną kadencję funkcję Prezesa PZJ Marcinowi Szczypiorskiemu. W czasie tego zjazdu został wybrany również nowy Zarząd PZJ, który podczas swojego pierwszego zebrania 17 grudnia zatwierdził Andrzeja Bereznowskiego jako przewodniczącego Komisji Rajdów. Wczoraj, na kolejnym zebraniu Zarządu PZJ została powołana reszta członków Komisji.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    poniedziałek, 12 stycznia 2009

ME 2009 - AsyżW rajdowym sezonie 2009 czekają nas trzy główne imprezy rangi mistrzowskiej. Seniorzy będą rywalizować w Otwartych Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Asyżu we Włoszech 29 września na dystansie 160 km. Juniorzy i Młodzi Jeźdźcy (do 21 lat) spotkają się na Mistrzostwach Świata w Babolnej na Węgrzech 6 września i będą rywalizować na dystansie 120 km. Z kolei Młode Konie tak jak w poprzednich latach zmierzą się w Compiegne we Francji 21 sierpnia, dla koni 7 - letnich przewidziano dystans 120 km, a dla koni 8 - letnich 140 km.

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    niedziela, 11 stycznia 2009

EWOL 31

Aktualny, 31 numer magazynu Enduranceworldonline (EWOL) rozpoczyna relacja z zawodów "National Day Cup" rozegranych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W kolejnych artykułach znajdziemy obszerne sprawozdania okraszone zdjęciami z zawodów w Brazylii, Australii, Urugwaju oraz Argentyny. W tym numerze przeczytać możemy również o 55 zawodach w Santa Susanna koło Barcelony (Hiszpania). Te rokrocznie rozgrywane w grudniu zawody na 2 x 100 km zamykają sezon rajdowy w Europie.

 

Więcej…
 
Wpisany przez Maciej Kacprzyk    sobota, 10 stycznia 2009

Logo FEIW dziale Przepisy - Przepisy FEI umieściliśmy wszystkie dokumenty dostępne na witrynie internetowej Międzynarodowej Federacjie Jeździeckiej (FEI). Oprócz 7 edycji przepisów międzynarodowych dostępne są m.in. regulacje przejściowe na sezon 2009 dotyczące kwalifikacji do Mistrzostw Świata Juniorów i Młodych Jeźdźców 2009, które odbędą się w Babolnej na Węgrzech i do Otwartych Mistrzostw Europy Seniorów 2009, które odbędą się w Asyżu we Włoszech, a także przejściowe zasady kwalifikacji jeźdźców i koni do zawodów CEI.  Ciekawym dokumentem są na nowo zdefiniowane przyczyny eliminacji wraz z obowiązującymi skrótami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 następna > ostatnia >>

Strona 87 z 88

Sponsorzy

amplus